KK Napredak JKP Aleksinac
120355086 2709897452657979 1771570584560262446 nU okviru 1. Kola Košarkaške lige Srbije, odigrana je utakmica u Lazarevcu između Kolubara La 2003 i Napretka iz Aleksinca.
Rezultat: Kolubara La 2003 70 : 84 KK Napredak Aleksinac
U utakmici starih poznanika koji već nekoliko godina u nazad biju bitke, ovoga puta pobedu je odnela ekipa iz Aleksinca.
Gosti su bolje otvorili utakmicu i već na startu nametnuli žestok tempo, stekavši tako osetnu prednost od 9 poena razlike (7-16). Početak druge četvrtine bio je u znaku domaće ekipe koja je sa većim angažovanjem u odbrani stigla sredinom druge četvrtine prvo do izjednačenja, a odmah kasnije i do minimalne prednosti (31:30). Prednost domačina sredinom druge četvrtine ujedno je bilo i jedino vodstvo na utkmici za Kolubaru. Na poluvreme utakmice Kolubara je otišla sa zaostatkom od 7 poena (43:50).
Treća četvrtina utakmicu je obeležila igra koš za koš, gde je gost iz Aleksinca uspešno odbijao sve pokušaje Kolubare da smanji prednost i da u poslednju deonicu utakmice udje sam što manjim zaostatkom. Kraj treće četvrtine (59:67).
Serijom 10-2, na startu četvrte četvrtine igrači Kolubare došli su do izjednačenja (69:69), u tom trenutku činilo se da domaćin može i do potpunog preokreta. Međutim u poslednjim minutima utakmice, ekipa iz Aleksinca napravila je neverovatnu seriju od (1-15) i zasluženo slavila.
KK KOLUBARA LA 2003: Nikola Simić 21pts 4sk 2as, Mladen Vitković 9pts, Petar Šparović 6pts 6as, Stevan Sinđelić 6 pts, Aleksandar Vuletić 8pts, 7sk 5as, Jad Khalil 5pts, Milan Marković 3pts, Vuk Đorđević 8pts, 4sk, Luka Gašić 4pts, 7 sk.
Izvor: KK Kolubara Lazarevac 2003 #KLSRB