KK Napredak JKP Aleksinac

IMG 20211127 141151Košarkaški klub Napredak Metalka Majur slavio je na gostovanju niškom Konstantinu 67:79 (19:24, 21:22, 7:15, 20:18). Aleksinčani su bili u vođstvu tokom najvećeg dela meča i zasluženo odneli važnu pobedu.

Pobednika je predvodio Nikola Raičević. Kapiten Napretka je za 34 minuta na parketu ubacio 21 poen, uz 9 skokova i 6 asistencija. Raičevića su pratili: Šebrek 18 (4 sk.), Vasić 13 (4 sk.) i Đokić 10 (7 sk.).

Na drugoj strani, najistaknutiji pojedinac bio je Vladimir Đorđević sa 22 poena.

Jedno od retkih vođstva na utakmici, košarkaši Konstantina imali su na samom početku meča, koji su otvorili rezultatom 5:0. Uzvratili su gosti serijom 10:0 i veoma brzo stekli osetniju prednost. Nišlije su samo još jednom uspele da povedu, trojkom Đorđevića – 17:15.

Ofanzivni skok niškog tima zadavao je puno problema igračima Slaviše Bogavca, ali su bolji procenti šuta iz igre kao i bolje trčanje košarkaša Napretka odneli prevagu u ovom susretu.

Preostali minuti meča uglavnom su protekli u znaku aleksinačkog kluba, koji je uspešno priveo kraju ovaj meč i ostvario drugu pobedu nad Konstantinom ove sezone.

Nakon 9 odigranih utakmica, Napredak sada ima učinak od 3 pobede i 6 poraza. Narednog vikenda, Aleksinčani će ponovo na svoj parket, kada će dočekati favorizovanu ekipu Hercegovca iz Gajdobre. Hercegovac zauzima prvu poziciju na tabeli, sa samo jednim porazom u dosadašnjem toku prvenstva.

Autor: Marko Radić